Основний тренд нинішнього року – це захист, а не розвиток. Коментар

Алексей Дорошенко, управляющий партнер PROXIMA
для «Юридической Газеты»

У 2013 році компанія PROXIMA продовжувала розвиватись у першу чергу у сфері нерухомості, будівництва, судової практики, досудового врегулювання та податкового права. За результатами 11-и місяців 2013 року відносно пришлого року дохід компанії зріс на 70%. За підсумками року ми плануємо вийти на 2,5млн.грн доходу. Це невелика цифра, але враховуючи чисельність юристів у компанії – 5 чоловік – це можна вважати прийнятним результатом. Крім того структурі клієнтів та її чисельність дає можливість сподіватись на значний приріст у 2014 році.


Основний тренд нинішнього року – це захист, а не розвиток. Це стосується усіх наших основних вищезгаданих практик. Змінюються способи ведення бізнесу, змінюються ринки наших клієнтів, тому постійно приходиться змінюватись і нам. Значна кількість клієнтів, починаючи з невеликого українського та міжнародного бізнесу і до крупного бізнесу дозволяє будувати надійну модель юридичної кампанії. Але на жаль кількість іноземних клієнтів з Європи у нас падає, але й той же час зростає чисельність компаній з російськими коренями.

Наявність двох офісів – у Києві та Харкові дають нам можливість бути більш мобільними. PROXIMA має значну кількість партнерів у регіонах, що дозволяє нам виконувати доручення клієнтів спираючись на регіональну практику.

Вже довгий час ми практикуємо дистанційну роботу співробітників, що дозволяє робити більш комфортно, у той же час це дає можливість формувати проектні робочі групи з представників різних регіонів. Інколи це буває по одному представнику з трьох регіонів за ознакою спеціалізації.

У цьому році спостерігалося міграція деяких клієнтів від найбільших юридичних компаній у деяких питаннях до компаній другого ешелону. Усі вони вимагають з одного боку іноваційності у підходах, з другого – ефективності вирішення. І тільки в такому випадку вони згодні продовжувати співпрацю.

На 2014 рік плануємо збільшувати чисельність юристів, щоб поспішати за вимогами клієнтів, покращувати комунікації з існуючими клієнтами, нарощувати клієнтську базу, вкладати у IT та продовжувати покращувати ефективність своєї роботи. Крім того плануємо внести зміни у нашу міжнародну співпрацю.

Також плануємо продовжувати розвиток найбільшого в Україні юридичного соціального ресурсу – Юрфорума PROXIMA, який у 2012 році змінив назву з «Першого Українського юридичного форума».


Возврат к списку

НАШ КОЛЛЕКТИВ

ПРЕСС-ЦЕНТР